Trendy wśród schodów nowoczesnych

Schody to kluczowe rozwiązanie stosowane w budynkach prywatnych jak i publicznych, dające możliwość komfortowego przemieszczania się między przestrzeniami. Znacząca jest ich funkcjonalność i bezpieczeństwo, choć nie mniej ważny jest kształt i forma. Dziś nakreślimy ci aktualne trendy w wykończeniu schodów na zamówienie, tak by nowoczesne schody świetnie wyglądały w twoim wnętrzu. Znajdziesz tu podstawowe informacje o najpopularniejszych typach schodów, sposobach wykończenia stopni oraz jak dopasować schody do stylu twojego domu.

Schody w stylistyce minimalistycznej

Gdy w twoich wnętrzach panuje styl minimalistyczny, a jesteś zaledwie na etapie budowy domu, możesz zdecydować się na schody wspornikowe, których budowa jest wyjątkowo uproszczona. Idealnie sprawdzi się w tym wypadku najprostsza barierka – przykładowo taka wykonana ze szkła. Podczas wyboru wykończenia stopni masz pełną dowolność, może to być beton, kamień lub drewno, ale masz możliwość wybrać także z dużej oferty płytek. Modnym rozwiązaniem jest zastosowanie dopasowanego kolorystycznie do surowca wykończenia stopni do okolicznej ściany. Stworzy to świetne tło dla twoich schodów, a schody nie będą dominowały swoim rozmiarem. 

Tradycyjne schody w nowoczesnej aranżacji – schody na zamówienie Gdańsk

Obszar pod schodami można urządzić na wiele sposobów. Ważne będzie to szczególnie w najmniejszych przestrzeniach, aby maksymalnie zużytkować dostępną przestrzeń. Jeżeli szerokość biegów będzie odpowiednia, pod schodami możemy umieścić wygodną sofę, urządzić pracownię czy domowe biuro. Aby ta powierzchnia dobrze nam służyła, dobrze jest wybrać schody z pełnym czołem stopnia, by pył i piasek nie dostawały się do powierzchni, którą stworzyliśmy pod schodami. Istotne jest także zespolenie barierki ze stopniami, wykorzystanie szklanej płyty umocowanej bezpośrednio do stopni zamiast tralek czy ażurowych wykończeń zda egzamin.

Schody na zamówienie Gdynia – zadbaj o swoje wnętrze

Rzecz jasna schody poza swoją najważniejszą funkcją są istotnym elementem każdego domu. Zważywszy na swoją kubaturę, jak i połączenie dwóch przestrzeni, mocno ściągają na siebie uwagę. Schody są zatem istotnym fragmentem każdego wystroju i dlatego należy dłużej pomyśleć nad ich formą, kolorystyką, czy strukturą surowców. Aby maksymalnie spersonalizować wybór schodów do swojego mieszkania warto wybrać schody na zamówienie w Trójmieście.

Źródło: Stolmark