Poznaj wyjątkowe realizacje architekta wnętrz z Poznania

W tym wpisie pokazujemy wspaniałe projekty stworzone przez Home Plan – architekta wnętrz z Poznania.

Kancelaria adwokacka w Poznaniu

W pomieszczeniu widnieją przeszklone drzwi oraz ściany oraz okazałe okna z drewnianymi ościeżnicami. Dzięki temu lokal jest rozświetlony. Obok każdego okna zawieszone są grafitowe zasłony. W centralnej części pokoju ustawiony został solidny ciemnoszary stół, a wokół stołu jasno szare krzesła z metalowymi nóżkami. Blisko okna balkonowego w ścianie jest zamontowana szafka na książki. Regał ma 6 półek i jego drewno ma kolor ciemnego brązu. Architekt wnętrz ciekawie wsadził go w ścianę, dzięki czemu nie zabiera prawie wcale miejsca.

Na suficie powieszone zostały dwie czarne lampy. Przypominają wielki kapelusz słomkowy lub parasol na słońce. Mają zamontowane spore żarówki, w ten sposób tuż jak na zewnątrz zajdzie słońce pokój może być wciąż jasny.

Mieszkanie dwupoziomowe w Poznaniu

Pierwsze piętro mieszkania w Poznaniu zawiera salon, który jest zintegrowany z kuchnią. Ujrzymy w nim niezmiernie użyteczne parapety, które odgrywają rolę stołu kuchennego. Przy białych parapetach ustawiono 2 wysokie, barowe krzesła a siedząc przy nich możliwe jest oglądanie jaka jest pogoda za oknami. Pod parapetem w części kuchennej wstawiono szafkę w kolorze białym – tak jak wszelkie meble w kuchni. Zaraz nad zlewozmywakiem i blatami została zawieszona półka, wobec tego kuchnia zyskała dodatkową miejsce na doniczki z kwiatami i niewielkie przedmioty, które są często używane. 
Architekt wnętrz mądrze odseparował kuchnię od części wypoczynkowej przy użyciu różniącej się podłogi – w kuchni zobaczymy interesujące sześciokątne kafelki mające różne odcienie szarości. W salonie dla odmiany są drewniane panele. W części wypoczynkowej, ale zaraz przy kuchni ustawiono duży stół w czarnym kolorze, a przy nim nie takie same krzesła – są one czerwone, białe jak i czarne. Tuż nad stołem wisi biała lampa, która oprócz ładnego wyglądu jest też praktyczna i można ją przesuwać w pozostałe części pokoju. W salonie parapet także nie jest bezużyteczny – wszędzie stoją rośliny doniczkowe a na dodatek stworzono pod nim regał na książki.
Na wprost kuchni przy ścianie postawiona została ciemnoszara kanapa – narożnik. Przed nią położono stylowy czarno-biało-szary dywan z azteckimi rysunkami. Na dywanie ulokowany został stolik kawowy, która jest jasnobrązowa, a szary bieżnik perfekcyjnie wpasowuje się do stylu narożnika i dywanu. Tuż obok kanapy postawiono lampę stojącą, która powoduje, że nawet po zmroku czytanie książki nie będzie problemem. Tuż obok lampy mieszczą się modne drewniane schody z białą balustradą, które zaprowadzą Cię na drugie piętro lokalu w Poznaniu.

Mieszkanie w Poznaniu

W mieszkaniu w Poznaniu architekt wnętrz z Home Plan oddał się projektowaniu łazienki. Powieszone zostały tam modne czarne kafelki. Kafelki nie nie mają formy standardowych kwadratów, ale posiadają kształt rombu i są rozmieszczone na ścianie na zmianę, tak, że tworzą strzałki w dół i górę. W łazience umieszczona została biała szafka z czarnym blatem, a na nim jest biała umywalka ze srebrnym wysokim kranem. Nad umywalką architekt wnętrz zdecydował się umieścić okrągłe lustro, a obok niego czarną lampę – kinkiet. 
W dodatku w lokalu w Poznaniu Home Plan postanowiło ulokować dużą białą szafę, która sprytnie oddziela przedpokój od salonu. Szafa ta posiada drewnianą dziurę, która jest jednocześnie ławką, na której można na przykład rozebrać się, ale jest również wieszakiem na płaszcze oraz torebki.

Dom z basenem

W domu z basenem architekt wnętrz postanowił stworzyć betonowy sufit. Idealnie współgra z salonem i pokojem dziecięcym. W salonie pięknie harmonizuje się to z kominkiem oraz miejscem do trzymania drewna a także grafitową kanapą. W dodatku mieszkanie posiada drewniane, ciemnobrązowe panele i wielkie okna, które zostały wstawione na całej ścianie. Do betonowego sufitu idealnie dobrane są żaluzje, które wiszą w oknach.
Jednakowe żaluzje i panele są także w pokoju dziecięcym, w którym przyklejona jest biało-szara tapeta, która przedstawia drzewa. Pod ścianą z tapetą architekt wnętrz zadecydował o postawieniu białego łóżka – domku. W centralnym punkcie pokoju za to położony został biały dywan a także kolorowe poduszki. Zastosowane kolory idealnie ze sobą współgrają i pomimo zastosowania dużej ilości bieli i szarości – lokal jest wesoły.