Klimatyzacja do biura – o czym pamiętać

Kiedy przebywasz dużo czasu w firmie, w gorących miesiącach przypuszczalnie będzie to to nie lada obciążenie. Chyba że zamontowana została w nim klimatyzacja, która pozwoli na komfort każdemu z pracowników. Na wydajność pracowników zawrotne oddziaływanie mogą mieć okoliczności termiczne. Może okazać się, że szybkość czynności drastycznie spadnie, gdy będą oni zmuszeni do działania w zbyt chłodnej lub za ciepłej temperaturze. Kiedy rozważasz nad montażem klimatyzacji w biurze, ważne, żebyś pomyślał o paru kwestiach.

Partnerem wpisu jest greentechklima.pl – zawodowcy w zakresie montażu urządzeń klimatyzacyjnych na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego – Torunia, Grudziąca, Brodnicy. 

Komfort dla twoich pracowników

Klimatyzacja stworzy właściwe miejsce dla pracujących w nim osób. Pracownicy mogą czuć się zmęczeni, rozdrażnieni i słabi, gdy będą musieli pracować w skrajnych warunkach. Uczucie niskiego poziomu energii nie da im możliwości adekwatnie skoncentrować się na należących do nich obowiązkach. Klimatyzacja pozwoli wrócić do pożądanego tempa pracy i dodatnich wyników stabilizując temperaturę w biurze w właściwych granicach. 

Czym skutkuje zbyt niska temperatura w biurze

W momencie gdy pracownicy Twojego biura muszą przebywać w ekstremalnie niskich temperaturach, mogą cierpieć z powodu symptomów takich jak wysuszenie pod powiekami, podrażnienia dróg oddechowych, a także kłopoty ze skórą.

Czym skutkuje zbyt wysoka temperatura w biurze

Gdy zaś będą musieli przebywać w gorącym budynku, wystąpią objawy, takie jak wysypki cieplne, odwodnienie, nadmierna potliwość i udar cieplny.

—–

Klimatyzator, na który zdecydujesz się do biura, powinien być w stanie ciągle trzymać optymalną temperaturę w biurze, aby uniknąć problemów ze zdrowiem spowodowanych pracą w złych warunkach cieplnych. W miesiącach wiosennych powinien też być w stanie usuwać pyłki, które w innym przypadku mogą działać drażniąco na nos, skórę i oczy.

Zakup klimatyzatora – o czym pamiętać?

Decydując się na klimatyzację do swojego biura, możesz trafić na jednostki klimatyzacji o zróżnicowanej efektywności i klasie zużycia energii. Powinieneś zakupić taki, który będzie odpowiedni do Twojego pomieszczenia. Trzeba wybrać wariant i moc klimatyzacji zależnie od metrażu biura, które ma być klimatyzowane i zakresu ciepłoty środowiska.

Wszelkie urządzenia klimatyzacyjne mają obecnie klasę efektywności energii, czyli popularnie znane klasy. Zostają oznaczane literami od G do A (w ramach tej klasy powstały 3 dodatkowe wersje – A+, A++, A+++). Kategoria A odpowiada najmniejszemu poborowi energii, a więc jest bardzo energooszczędna.

Nie musisz martwić się, że klimatyzacja źle wpłynie na twój budżet a także znacząco zwiększy rachunki za energię, Klimatyzacja o stosownej wydajności energetycznej nie spowoduje strat. Powinieneś również wziąć pod uwagę inne funkcje, jak na przykład szybkość obrotów wentylatora, elektroniczny system kontrolowania temperatury i system konfiguracji uśpienia.

Wszystkie te dodatki będą pomocne w zmniejszeniu użycia energii, ale nie tylko, są one bardzo pomocne w trakcie regularnego korzystania z klimatyzacji oraz pozwalają jeszcze lepiej spersonalizować aktywność klimatyzacji do potrzeb Twojego biura.