Jak działa rekuperacja? Zalety rekuperacji

Rekuperacja jest coraz częściej spotykana w rejonie Gdańska i całego Trójmiasta. Do skoku popytu przyczynia się rozwój technologii budowlanych. Gdy nowopowstałe budynki są coraz lepiej izolowane, często montowane są szczelne okna, rotacja powietrza pomieszczeniu staje się trudnością. Dowiedz się, jakie są plusy rekuperacji i sprawdź, jak działa.

System działania rekuperacji

Najbardziej intuicyjną rzeczą, jaką robi większość osób, jest otwarcie okien. Wiąże się to jednakże ze sporą stratą ciepła w pokojach wietrzonych w ten sposób. Dochodzi do tego hałas oraz zanieczyszczenia z zewnątrz kłopotliwe dla alergików, zwłaszcza kiedy chodzi o wielkie miasto takie jak Gdańsk czy Gdynia. Rekuperacja to system wentylacji nawiewno – wywiewnej z odzyskiem ciepła. Dzięki wirnikom świeże chłodne powietrze, które zostaje pobierane do pomieszczenia zostaje ogrzane dzięki energii odzyskanej z powietrza, które zostało usunięte z pomieszczenia. Cykl ten przebiega bezgłośnie oraz przy minimalnym zużyciu prądu.

Dlaczego warto postawić na rekuperację

dużą zaletą rekuperacji jest sprawa oszczędności. Rekuperacja umożliwia na oszczędność na koszcie za ogrzewanie nawet do 70%, dzięki temu, że nie wytraca się ciepło podczas wymiany powietrza w pomieszczeniach. Dzięki wykorzystaniu filtracji możesz cieszyć się czystym powietrzem bez przykrych zapachów czy dźwięków z zewnątrz. Jest to również wysoce bezpieczne dla środowiska rozwiązanie. Bez rekuperacji budynki ekologiczne czy pasywne nie są w stanie odpowiednio działać. Największą zaletą rekuperacji jest jednak jej dobroczynny wpływ na samopoczucie, dzięki czystemu powietrzu o optymalnej temperaturze i wilgotności poczujesz się lepiej, Twój sen stanie się głębszy, poprawi się Twoja koncentracja, ciało i błony śluzowe będą odpowiednio nawilżone, a alergicy dostaną wolne od pyłków powietrze.

Montaż rekuperacji

By rekuperacja działała bez zarzutu, niezbędny jest dobry projekt techniczny i profesjonalny montaż. Opłaca się skorzystać z usług doświadczonej firmy oferującej usługi na terenie Gdyni. Dzięki temu możesz cieszyć się świeżym powietrzem przez wiele lat.

Źródło: ecosynergia.pl