Od kilkunastu już lat towarzyszy nam moda na ekologię. Bycie eko jest po prostu trendy, ale faktem też jest, że życie bliżej natury jest dużo bardziej przyjemne. Nie każdego stać na budowę drewnianego domu. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na pobudowanie się przy pomocy „zielonych” technologii, ale ten, kto tylko zachce, może postawić na naturalne materiały w swoim otoczeniu.

Same schody drewniane ocieplą nasze wnętrze. Mają one niezwykły dar dodawania jednocześnie przytulności i przestronności. Plastyczność materiału, jakim jest drewno, daje możliwość stworzenia lekkiej konstrukcji. Nie będzie ona przytłaczać swoją masywnością, a mimo to nie straci nic na swojej solidności i stabilności.

Wniesie do przestrzeni mieszkalnej wiele piękna płynącego z samej specyfiki drewna, ale nie tylko. Doświadczony stolarz jest w stanie wyczarować praktycznie wszystko. Gięte i fantazyjne schody to nie słabnący krzyk mody. Mistrzom w swoim fachu nie straszny też jest nowoczesny minimalizm. Chociażby dzięki umiejętnemu wykorzystaniu szkła, połączenie kondygnacji może wyglądać jak zawieszone w powietrzu.