Ze względu na swoją funkcjonalność bardzo popularne na rynku są bramy przesuwane. Podstawową ich zaletą jest solidność, bowiem wykonywane są głównie ze stali. Stanowi  to więc doskonałe zabezpieczenie naszego domu przed intruzami. Niewątpliwym plusem, dla którego ludzie decydują się na założenie takiej bramy jest jednoskrzydłowość, pozwalająca zaoszczędzić wiele miejsca.

 

Dodatkowo funkcjonalność tego typu potwierdza wygoda jej użytkowania. Bramy przesuwane nie zamkną się podczas silnych podmuchów wiatru, a ich otwieranie należy do najprostszych. Za zaletę można też uznać stosunkowo niski koszt założenia napędu elektrycznego. Niestety takie bramy posiadają także wady. Jedną z nich jest ich niski walor estetyczny, dlatego ten typ rzadziej wybierają klienci prywatni. Za inną wadę można uznać problem z użytkowaniem w sytuacji, gdy spadnie dużo śniegu. Wówczas, w przypadku nieprawidłowego montażu, może pojawić się problem w otwieraniem i zamykaniem.

Tak czy inaczej, wybór bramy przesuwanej, pomimo kilku wad (jaki wariant ich nie ma?!), może okazać wyjątkowo trafnym pomysłem, warto więc poważnie go przemyśleć.